Blog

 
 
 
+421 902 817 187 info@backtoquality.sk
 
 

info@backtoquality.sk

 
 
 
 
 
 
Ako by mali vyzerať kvalitné produkty a služby?

Na tejto stránke nájdete zaujímavé články a príspevky, ktoré Vám pomôžu orientovať sa pri nákupe produktov alebo využívaní spoľahlivých služieb. 

Náš blog môžete sledovať aj na sociálnych sieťach a facebooku - UŽ ČOSKORO.

Ak máte radi mobilné aplikácie a chcete byť vždy o jedinečných možnostiach nákupu informovaní, tešte sa na našu novo-plánovanú mobilnú aplikáciu. 

 
 
Vedeli ste že?

Cradle to Cradle je "myšlienkový smer" a tiež je jedným z najprísnejšie kontrolovaných certifikátov po celom svete. V najvyššej možnej miere ide o 100% zachovanie živín v cykloch. Ide o zdravý svet bez odpadu... Je to Biomimetický prístup k dizajnu výrobkov a jednotlivých systémov. Modeluje priemysel na procesy prírody, pozoruje a báda materiály ako živiny v obehu a podporuje zdravý, bezpečný metabolizmus. Vychádza z toho, že priemysel musí chrániť a obohacovať ekosystém a podporovať biologický metabolizmus prírody. Zároveň musí udržiavať bezpečný, produktívny technický metabolizmus pre využívanie vysoko kvalitných organických a technických živín a zabezpečiť ich cirkuláciu.

 

 

Zjednodušene povedané, ide o komplexný hospodársky, priemyselný a sociálny rámec, ktorý sa snaží vytvoriť systémy, ktoré sú nielen účinné a efektívne ale fungujú v podstate bez produkovania odpadu. V najširšom zmysle slova nie je tento model obmedzený len na priemyselný dizajn a výrobu, môže byť aplikovaný na rôzne aspekty ľudskej civilizácie ako sú mestské prostredie, výstavba a urbanizmus, ekonomika a sociálne systémy.

My sa snažíme! Snažme sa spolu! :-)

Prispieť môžete už len tým, že si na nákup zoberiete vlastnú tašku, na trhu nebudete používať igelitky, tenké sáčky a podobne. Doma máte iste dostatok tašiek a taštičiek - použite ich. Veď na trh chodíme práve preto aby sme nakupovali čerstvo a zdravo. No nie?

Potešíte nás ak si nakúpite cez backtoquality, naši výrobcovia sa totiž všetci snažia o to aby sa takémuto prístupu čo najviac priblížili, boli efektívny, ich produkty "zdravé" a ponúkali vám len vyberanú kvalitu.

Ďakujeme!

 
 

The True Cost - film pre každého

The True Cost je príbeh o oblečení. O oblečení, ktoré nosíme, o ľudoch, ktorí ich vyrábajú a o dopade priemyslu na náš svet. Cena odevov klesá po celé desaťročia, zatiaľ čo ľudské a environmentálne náklady dramaticky rastú. Film "The True Cost" je priekopnícky dokumentárny film, ktorý vám priblíži prekvapujúci príbeh. Tento film nás žiada, aby sme zvažovali a rozmýšlali nad tým, kto skutočne platí za cenu nášho oblečenia.

Pozrite si a urobte si vlastný názor. Aj my máme niekedy málo Času na to aby sme rozmýšlali nad "inými" ale dnes sa toto stalo našou prácou a poslaním a preto sa s vami radi delíme o naše poznatky a zážitky.

Kúpte si popcorn dobrú limonádu z našej ponuky alebo Gingerbier - POCTIVÝ SLOVENSKÝ NÁPOJ a hor sa k obrazove :)

 
 
 
Novinky v našej ponuke